Gabinet

Najczęściej wybieramy się do okulisty, kiedy doświadczamy problemów z prawidłowym widzeniem, ale rutynowe badanie wzroku powinno być przeprowadzane regularnie, bez względu na jego ostrość. W salonie Optyk Piekary 16 oferujemy kompleksowe badanie wzroku pod względem doboru okularów. Nasi optometryści sprawdzają ostrość widzenia i przeprowadzają precyzyjne badania pod kątem wyboru okularów korekcyjnych.

Badanie wzroku składa się z trzech etapów:

  1. Szczegółowy wywiad z pacjentem.
  2. Komputerowe badanie refrakcji.
  3. Ustalenie i dobór odpowiedniej korekcji okularowej.

Wybierając salon Optyk Piekary 16, masz pewność, że badanie wzroku zostanie przeprowadzone kompleksowo, a okulary – dokładnie dopasowane do Twoich potrzeb! Specjalizujemy się w doborze i wykonaniu okularów z soczewkami indywidualnymi, wykonywanymi na specjalne zamówienie pacjenta. W doborze takich okularów konieczny jest bardzo dokładny pomiar niestandardowych parametrów, takich jak odległość rogówki od wewnętrznej powierzchni soczewki, pochylenie tarczy oprawy czy pomiar jej wygięcia.

Szczególnym typem okularów indywidualnych są okulary progresywne, które umożliwiają widzenie na każdą odległość, okulary sportowe dedykowane do rożnych dyscyplin sportowych jak też okulary indywidualne jednoogniskowe o „wysokiej jakości widzenia”.

Należy pamiętać, że w zależności od Waszych potrzeb można dopasować odpowiednią konstrukcję soczewek okularowych.

Pierwszym krokiem przy wyborze okularów jest dokładne określenie celu, do jakiego są one potrzebne. Czy będą używane do jazdy samochodem, do pracy przed komputerem, czy do czytania? Czy jest potrzebna korekcja wzroku, w celu dobrego widzenia w dali czy w bliży, czy może jednego i drugiego i w związku z tym potrzebne są soczewki umożliwiające dobre widzenie na każdą odległość i we wszystkich kierunkach.

Jak często zgłaszać się na badanie wzroku?

Przynajmniej co dwa lata badaniu powinny poddawać się osoby, które ukończyły 40. rok życia (po tym okresie wzrok zaczyna stopniowo słabnąć i doświadczamy problemów z czytaniem oraz widzeniem z bliska). Częstsze kontrole zalecane są osobom cierpiącym na schorzenia ogólne, wpływające na pogorszenie wzroku, np. cukrzycę lub nadciśnienie tętnicze.

Zadzwoń i umów się na badanie 882 738 116

optyk piekary 16
ul. Piekary 16/101
61-823 Poznań

poniedziałek-piątek
11:00–19:00
sobota
11:00–16:00
salon@optykpiekary16.pl
882 738 116
Tu jesteśmy