W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór soczewek okularowych:

 • wieloogniskowe (progresywne)
  Doskonałe widzenie na każdą odległość bez konieczności zmiany okularów. Soczewki progresywne zapewniają płynne przejście od widzenia do dali, poprzez widzenie odległości pośrednich, do widzenia z bliska. Oznacza to, że soczewka progresywna ma zmienną moc (od góry do dołu), co zapewnia naturalne widzenie.
  Okulary z soczewkami progresywne są idealnym rozwiązaniem dla osób powyżej 40 roku życia, które zaczynają mieć problemy z widzeniem i prawdopodobnie doświadczają tzw. prezbiopii – stopniowej utraty możliwości widzenia z bliska. Prezbiopii nie można zapobiec, ale można ją z powodzeniem korygować.
  Jeśli masz pytania – Zapraszamy wytłumaczymy konstrukcję oraz zasadę użytkowania tego rodzaju soczewek.
 • do pracy przy komputerze
  Długotrwała praca przy komputerze powoduje dyskomfort, napięcie, pieczenie oczu, bóle głowy, szybkie męczenie się, spadek koncentracji. Nawet najlepszy monitor nie zmniejszy dyskomfortu, który odczuwają oczy podczas długiej pracy, ale mogą to zapewnić dobrze dobrane okulary.
  W ofercie posiadamy wiele indywidualnych propozycji soczewek okularowych specjalnie skonstruowanych do pracy biurowej, które gwarantują komfortowe i wolne od zmęczenia widzenie.
  Jednym z przełomowych rozwiązań w tej dziedzinie są soczewki ze specjalną powłoką antyrefleksyjną.
  Powłoka BlueControl neutralizuje niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne, zapobiegając jednocześnie powstawaniu powyższych objawów i  oferując komfortowe, zrelaksowane i kontrastowe widzenie oraz bardziej naturalną percepcję kolorów.
  Korzyści:
  1. Neutralizuje niebieskie światło, zapobiegając nadwyrężaniu i zmęczeniu oczu.
  2. Ogranicza powstawanie refleksów, oferując bardziej komfortowe i zrelaksowane widzenie.
  3. Zapewnia lepszy kontrast i bardziej naturalne postrzeganie kolorów.
 • do pracy w pomieszczeniach (soczewki biurowe)
  Idealne rozwiązanie do bliskich i pośrednich odległości. Soczewki do bliży i odległości pośrednich znajdują zastosowanie wewnątrz pomieszczeń, oferując wyjątkowy komfort użytkowania podczas takich czynności jak czytanie, czy praca przy komputerze. Specjalna konstrukcja zapewnia duży zasięg i wyjątkowo szerokie strefy widzenia w bliży. Soczewki eliminują konieczność częstej zmiany pozycji głowy i chronią oczy przed zmęczeniem. Polecane są do zajęć wymagających większego zasięgu widzenia niż w tradycyjnych soczewkach do bliży.
 • jednoogniskowe do dali lub do czytania
  Soczewki jednoogniskowe na całej powierzchni mają stałą moc. Stosuje się je do prostych wad typu krótkowzroczność (jeśli dobrze widzisz z bliska, ale rzeczy znajdujące się w oddali rozmazują się), nadwzroczność (jeśli dobrze widzisz to, co znajduje się daleko, ale masz trudności w czytaniu) oraz astygmatyzm (jeśli widzisz nieostro tylko w pewnych obszarach widzenia).
  W ofercie posiadamy dwa rodzaje soczewek jednoogniskowych
  1. sferyczną – jest powszechnie używane, znajduje zastosowanie u wszystkich osób.
  2. asferyczną – jest bardziej płaska i wizualnie efektowniejsza (nie powiększa obrazu oka), polecana szczególnie osobom o dużej wadzie wzroku.
 • soczewki fotochromowe
  Inteligentne soczewki dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych, rozjaśniając się i przyciemniając z niesamowitą szybkością, w zależności od natężenia światła. Pozwala to na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany ich na okulary przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie. Zapewnia to wyjątkową wygodę i komfort użytkowania.
 • soczewki barwione
  Chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym, zmniejszają zmęczenie wzroku, a dodatkowo pod względem estetycznym pozwalają uzyskać wyjątkowy wygląd.
  Soczewki mogą być barwione w całości na jeden kolor lub gradalnie – ciemniejsze na górze, jaśniejsze na dole.
  Przy wyborze stopnia zabarwienia soczewek, należy wziąć pod uwagę rodzaj zastosowania okularów, stopień nasłonecznienia otoczenia oraz indywidualną wrażliwość na światło. Należy pamiętać, iż wraz ze zmianą grubości soczewki (wynikającą ze zmiany mocy lub konstrukcji) zmienia się współczynnik absorbcji, a co za tym idzie również odbierany przez nas stopień zabarwienia materiału. Poszczególne kolory mają różne współczynniki pochłaniania światła, stąd 80% szarego może wydawać się kolorem o większej intensywności niż 80% brązu.
 • przeciwsłoneczne z polaryzacją
  Soczewki polaryzacyjne dzięki swojej konstrukcji eliminują refleksy świetlne powstałe po odbiciu się promieni słonecznych od powierzchni wody, śniegu, szkła, metalu.
  Dzięki soczewkom polaryzacyjnym można obserwować otoczenie bez drażniących oczu odblasków, ze zwiększonym kontrastem i podkreślonymi wyraźnymi kolorami, ale bez ich przekłamania. Soczewki z polaryzacją idealnie chronią oczy podczas silnego nasłonecznienia.
  Główne zalety: 100 % ochrona przed promieniami UVA i UVB, redukcja odblasków, polepszone widzenie kolorów, lepszy kontrast, znakomity komfort widzenia.
  Idealne soczewki dla wszystkich, którzy od okularów przeciwsłonecznych oczekują czegoś więcej niż tylko ochrony przed słońcem. Szczególnie polecane dla osób uprawiających sporty, jeżdżących samochodem i przebywających dużo na zewnątrz pomieszczeń. Doskonały wybór dla osób wrażliwych na światło.
optyk piekary 16
ul. Piekary 16/101
61-823 Poznań

poniedziałek-piątek
11:00–19:00
sobota
11:00–16:00
salon@optykpiekary16.pl
882 738 116
Tu jesteśmy